مبادله استخوان خوراکی همراه مرکزی

مبادله: استخوان خوراکی همراه مرکزی کالاهای خوراکی بانک مرکزی گرانی و ارزانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هفته سرنوشت‌ساز توافق هسته‌ای

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تصمیماتی که دونالد ترامپ در روزهای آینده باید راجع به برجام و تحریم‌های کشور عزیزمان ایران بگیرد، نوشت: توافق هسته‌ای

هفته سرنوشت‌ساز توافق هسته‌ای

هفته آینده ساز توافق هسته ای

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تصمیماتی که دونالد ترامپ در روزهای آینده باید راجع به برجام و تحریم های کشور عزیزمان ایران بگیرد، نوشت: توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران با یک هفته آینده ساز رو به رو هست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنانه وال استریت ژورنال، انتظار می رود دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا هفته جاری، بر موضع آشنا شده است خود مبنی بر اینکه توافق هسته ای به نفع آمریکا نیست، دوباره تاکید کند. از آن مهم تر، ترامپ در روزهای آینده وقت دارد از تمدید لغو تحریم های کشور عزیزمان ایران خودداری کند که به خروج واشنگتن از این توافق منجر خواهد شد.

هفته سرنوشت‌ساز توافق هسته‌ای

برای ماندن در توافق هسته ای، ترامپ باید همانند دفعات قبلی با برطرف تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران موافقت کند، چراکه کشور عزیزمان ایران پذیرفت در ازاء لغو تحریم های شرکت ملل، آمریکا و دیگر کشورها برنامه هسته ای اش را محدود کند.

اما اعتراض های اخیر در کشور عزیزمان ایران با حمایت ترامپ از معترضان، بر این بلاتکلیفی افزوده است.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تصمیماتی که دونالد ترامپ در روزهای آینده باید راجع به برجام و تحریم‌های کشور عزیزمان ایران بگیرد، نوشت: توافق هسته‌ای

ترامپ می تواند از این اعتراض ها به عنوان اساسی جهت خودداری از تمدید لغو تحریم ها بهره ببرد یا اینکه، دستور لغو تحریم ها را امضا کند و در عین حال گام های دیگری جهت مجازات کشور عزیزمان ایران بردارد.

بسیاری از مشاوران دونالد ترامپ با اینکه منتقد توافق هسته ای هستند از وی خواسته اند تا در توافق بماند و به طور همزمان به دنبال راه های دیگری جهت اعمال فشار بر کشور عزیزمان ایران به علت آنچه واشنگتن فعالیت بی ثبات کننده پایتخت کشور عزیزمان ایران در منطقه می خواند، باشد. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا از جمله مقامات دولتی هستند که به طور علنی چنین رویکردی را اتخاذ کرده اند.

تیلرسون در گفت وگو با شبکه سی ان ان اظهار کرد: احتمال دارد ترامپ همزمان با رسیدن این ضرب الاجل ها تحریم های تازه و غیرمرتبط را توافق هسته ای علیه کشور عزیزمان ایران اعلام کند. دیگر مشاوران نیز گفته اند که انتظار می رود ترامپ لغو تحریم ها را تمدید کند ولی مطمئن نیستند که دقیقا او چه تصمیمی خواهد گرفت.

هفته سرنوشت‌ساز توافق هسته‌ای

ترامپ در ماه اکتبر ترساندن کرد که از توافق هسته ای خارج خواهد شد؛ مگر اینکه کنگره و متحدان اروپایی راهی جهت پیگیری به برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران بیابند و تضمین کنند که محدودیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران بعد از انقضای توافق در سال های آینده نیز ادامه می یابد. مدیر جمهور آمریکا از آن وقت تا کنون، با قانونگذاران کشورش و مقامات اروپایی جهت افزودن اصلاحیه ای به قانون آمریکا مصوب 2015 که به کنگره اجازه نظارت بر توافق هسته ای را می دهد، مشورت هایی کرده است.

این گفت وگوها اطراف راه هایی جهت وضع تحریم علیه کشور عزیزمان ایران به علت برنامه موشکی اش و کم کردن تعداد دفعاتی که مدیر جمهور باید پایبندی کشور عزیزمان ایران را تایید کند، بوده است تا مدیر جمهور در نهایت یک یا دو بار در سال مجبور به این تایید باشد.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تصمیماتی که دونالد ترامپ در روزهای آینده باید راجع به برجام و تحریم‌های کشور عزیزمان ایران بگیرد، نوشت: توافق هسته‌ای

مقامات نیز در حال مشورت راجع به چگونگی و وقت وضع مجدد تحریم ها در صورت انجام بعضی فعالیت های هسته ای خاص از سوی پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

مقامات گفته اند که تا کنون پیش نویس های متعددی تهیه شده است ولی هیچ طرح نهایی به دست نیامده است و این مذاکرات احتمالا پیش از ضرب الاجل ترامپ جهت تصمیم گیری راجع به تمدید لغو تحریم های کشور عزیزمان ایران به نتیجه نخواهد رسید.

هفته سرنوشت‌ساز توافق هسته‌ای

بازیگران کلیدی در این مشورت ها، سناتور باب کورکر، مدیر کمیته روابط خارجی سنا، سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات این کمیته و سناتور تام کاتن، مشاور پارلمانی ترامپ در امور سیاست خارجی هستند.

یک دستیار کنگره که از این عنوان مطلع هست، گفت که این قانون جهت رسیدن به مرحله امضا و تصویب راهی طولانی در پیش دارد.

اما مقامات اروپایی گفته اند که به توافق هسته ای متعهد باقی خواهند ماند، چه آمریکا از توافق خارج شود و چه در آن باقی بماند. با این حال، هر اقدامی از سوی آمریکا جهت وضع مجدد تحریم ها به معنی مشکلاتی جهت شرکت های اروپایی و احتمال مجازات به علت تجارت با کشور عزیزمان ایران است.

مارک دوبوویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی ها در این باره گفت: مساله این نیست که دیپلمات ها در پاریس، برلین، رم یا بروکسل چه می کنند، مهم این است که شرکت های تجاری فرانسوی، آلمانی، بلژیکی یا ایتالیایی چه کاری در پاسخ به کارها آمریکا انجام خواهند داد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | لغو تحریم | دونالد ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz