مبادله استخوان خوراکی همراه مرکزی

مبادله: استخوان خوراکی همراه مرکزی کالاهای خوراکی بانک مرکزی گرانی و ارزانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

بدون تردید شهرام جزایری عنوان جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی کشور در دهه 80 شمسی را یدک می کشد. پرونده ای که ابعاد وسیعی پیدا کرد. تا جایی که پای بعضی از فعالا

بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

عبارات مهم : ایران

بدون تردید شهرام جزایری عنوان جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی کشور در دهه 80 شمسی را یدک می کشد. پرونده ای که ابعاد وسیعی پیدا کرد. تا جایی که پای بعضی از فعالان سیاسی آن سرنوشت را هم به میان آورد. جزایری در نهایت محکوم و بعد از برگزاری دادگاه های متعدد روانه زندان شد. جالب آن که در جریان یک جابجایی زندان، موفق به فرار شد و از کشور گریخت.

بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

پس از چندی او را در عمان بازداشت کرده و با اضافه شدن دو سال به دوره محکومیتش، به زندان بازگشت. در نهایت او بعد از گذراندن 13 سال زندان آزاد شد. ولی گویا جزایری آرام ندارد و نمی تواند چند سالی را بدون حاشیه سپری کند. ماجرا از جایی شروع شد که به گفته مدیرکل گمرک بازرگان، شهرام جزایری در پنجشنبه هفته گذشته قصد داشت به صورت قاچاق از کشور خارج شود. موضوعی که البته او و وکیلش آن را رد کرد و شایعه می خوانند.

در همین راستا معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی روز گذشته با تایید شایعه های مطرح شده است در مورد تلاش شهرام جزایری جهت خروج از کشور گفت: شهرام جزایری در حالی که قصد خروج غیرمجاز از مرز را داشت، در گمرک بازرگان دستگیر شد. بنا بر اعلام گمرک، یک تریلر ترکیه ای حامل بار عدس بود و از مبداء ترکمنستان عدس بارگیری کرده و قرار بود از کشورمان خارج شود. جزایری همراه با چندینه نفر افغانستانی قصد داشت با مخفی شدن در داخل این کامیون به صورت قاچاقی از مرز کشور عزیزمان ایران به سمت ترکیه خارج شود که به وسیله دستگاه «ایکس ری» شناسایی و دستگیر شد.

بدون تردید شهرام جزایری عنوان جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی کشور در دهه 80 شمسی را یدک می کشد. پرونده ای که ابعاد وسیعی پیدا کرد. تا جایی که پای بعضی از فعالا

علیرضا رادفر با اشاره به اینکه جزایری بعد از دستگیری خودش را تبعه افغانستان معرفی کرده بود، اظهار کرد: وی به هویت خود اعتراف کرده و در حال بازپرسی است.

شهرام جزایری که 13 سال از عمر خود را در زندان سپری کرده هست، بزرگ ترین و پر سر و صداترین پرونده دهه هشتاد را دارد و سال گذشته در گفت و گو با رسانه های ارتباط جمعی گفته بود که باید جهت کار اقتصادی از کشور عزیزمان ایران برود.

از سوی دیگر، استان آذربایجان غربی در 2 دهه اخیر به علت اوضاع توپوگرافی خاص و قرار گرفتن در امتداد مرزهای کشور عزیزمان ایران با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان با معضل قاچاق انسان و تلاش بعضی از افراد جهت خروج غیرمجاز روبه رو بوده است.

بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

اعلام شرح شناسایی و دستگیری شهرام جزایری از سوی گمرک

گمرک کشور عزیزمان ایران شرح شناسایی و دستگیری شهرام جزایری به وسیله ماموران گمرک را اعلام کرد.

ماموران گمرک بازرگان دو شب پیش شهرام جزایری را از داخل یک دستگاه تریلر خروجی از کشور که حامل بار ترانزیتی بود، دستگیر کردند.

بدون تردید شهرام جزایری عنوان جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی کشور در دهه 80 شمسی را یدک می کشد. پرونده ای که ابعاد وسیعی پیدا کرد. تا جایی که پای بعضی از فعالا

این تریلر ترکیه ای حامل بار عدس بود و از مبدا ترکمنستان عدس بارگیری کرده و قرار بود از کشورمان خارج شود، ولی ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله و به کمک دستگاه های کنترلی ایکس ری کامیونی اقدام به اسکن محموله می کنند که بعد از اسکن محموله مشخص می شود دو نفر در داخل بار تریلر مخفی شده است اند.

با مشکوک شدن به محموله حاوی قاچاق انسان، ماموران گمرک اقدام به بازرسی کامل محموله کرده و موفق می شوند دو نفر را در داخل بار عدس شناسایی و به جرم قاچاق انسان و خروج غیرقانونی از کشور بازداشت کنند.

بازداشت درکانتینر یا کباب خوری با خانواده؟

پس از بازداشت دو نفر، یکی از افراد خود را به نام ف. ف و تبعه ایرانی معرفی و نفر بعدی خود را تبعه افغانستان و به نام حبیب الله احمدی معرفی می کند، ولی در بازجویی های زیاد مدارکی جهت شناسایی به ماموران گمرک ارائه نمی دهد.

بنابراین گزارش، با توجه به اینکه فرد دوم فاقد مدارک شناسایی بوده، بررسی های زیاد انجام و متهم جهت شناسایی زیاد به نهادهای امنیتی تحویل داده می شود که نهایتا این فرد به وسیله نهادهای امنیتی شناسایی و در بررسی های بعدی اعلام می شود که فرد بازداشتی شهرام جزایری است.

گمرک بازرگان در حال حاضر مجهز به دو دستگاه ایکس ری کامیونی است که یک دستگاه از این ایکس ری ها هفته گذشته به بهره برداری رسید و نخستین ایکس ری کامیونی ساخت داخل به شمار می رود که با حمایت گمرک در داخل کشور تولید و به بهره برداری رسیده است.

شهرام جزایری: نزدیک مرزیم، کباب می خوریم

در همین حال، شهرام جزایری در کانال تلگرامی خود منشتر شدن ویدئویی نوشت: ما دو سه روزه اومدیم به اتفاق خانواده تبریز و ماکو، خیلی هموطنان عزیز ما رو دیدن و تصویر گرفتن، حالا شایعه هم ساختن! این شایعه هم تکذیب میشه. نزدیک مرزیم. کباب می خوریم!

البته وکیل شهرام جزایری هم به این ماجرا وارد شده است و گفته است: هنوز پرونده ای جهت موکلش تشکیل نشده است.

لعیا باقری در رابطه با خبر دستگیری شهرام جزایری اظهار کرد: موکلم در مرز گمرک در بازرگان است و به علت نداشتن پاسپورت برایش مشکلی پیش آمده است.

وی شایعات مطرح شده است در اینترنت و پنهان شدن موکلش در دستگاه کامیون را تکذیب کرد و گفت: تصویر منتشره مربوط به دو سه سال پیش است.

باقری افزود: بدهی موکلم حدود ۴۵۰ میلیون تومان است و ممنوع الخروج هست. او قرار بود یکی از دوستانش را ببیند که به علت نداشتن پاسپورت دستگیر می شود و فعلا هم موکلم را جهت تحقیقات و بازجویی نگه داشته اند.

وکیل مدافع شهرام جزایری اخبار منتشره در اینترنت مبنی بر فرار شهرام جزایری و نیز پیشنهاد رشوه یک میلیاردی از سوی موکلش را تکذیب کرد و گفت که این عنوان صحت ندارد.

علی معصومی مدیرکل گمرک بازرگان نیز در این باره اظهار کرد: روز پنج شنبه ساعت ۴:۳۰ بامداد محموله ترانزیتی با بار عدس یا ماش، به سمت ترکیه در حال حرکت بوده است که همکاران ما در وقت ارائه برگه خروج صادرات و تنها ۲۰ متر مانده به خروج از کشور، محموله را متوقف و اقدام به بازرسی فیزیکی می کنند.

وی با بیان اینکه پاره بودن پلمب یا سیم سربی دور کانتینر نظر ماموران گمرک را جلب کرده هست، گفت: بعد از بازرسی فیزیکی مشخص می شود که دو نفر در این بار حضور دارند که یکی از آن ها خود را تبعه افغان معرفی می کند و فرد دوم نیز هیچ گونه اطلاعاتی از خود نمی دهد و تنها از نداشتن مدارک شناسایی سخن می گوید.

مدیرکل گمرک بازرگان افزود: در ادامه صورت جلسه تنظیم و همان ساعات اولیه، این دو نفر تحویل یگان حفاظت گمرک می شوند که بازجویی های مورد نیاز از آن ها به عمل آید.

معصومی با اشاره به تصویری که از شهرام جزایری در اینترنت بعد از دستگیری اش منتشر شده، گفت: این تصویر به وسیله ماموران ما در ساختمان یگان حفاظت گمرک گرفته شده است است.

در این ماجرا چند تناقض آشکار وجود دارد. ادعای کباب خوری شهرام جزایری و وکیل مدافعش از یک سو و گفت وگوهای متناقض مدیرکل گمرک بازرگان مبنی بر بازرسی فیزیکی و مدعای معاون سیاسی ـ امنیتی استان آذربایجان غربی مبنی بر رصد دو نفر در تریلر حمل بار به وسیله دستگاه ایکس ری از سوی دیگر موجب می شود تا ابهامات در مورد مرد پرماجرای دهه هشتاد کشور عزیزمان ایران کماکان ادامه داشته باشد.

ابتکار

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | دستگاه | بازداشت | شناسایی | شهرام جزایری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz